whisky-blog.pl

Blog koneserów i pasjonatów whisky

Britain by Bentley Tour 2011

17 czerwca 2011. Kategoria: Artykuły. Brak komentarzy.

W ramach obchodów 75-lecia, Bentley Drivers Club (BDC), zorganizował wyprawę historycznym szklakiem po Wielkiej Brytanii.
Ponad 150 członków klubu z 13 kraju wzięło udział w epickim tournee.

Bentley Boys, czyli Dudley Benjafield i “Sammy” Davis świętowali swoje zwycięstwo w Le Mans w Savoy w hotelu gdzie na zaszczytnym miejscu stał “Old nr 7”.

Podobnie jak w 1927 roku tak i teraz członków klubu przywitał najbardziej oryginalny z epokowych samochodów Bentley: “Old nr 8”.

Dwa lata trwały przygotowania tournee, które miało trwać 31 dni. Członkowie klubu w większości z poza Wielkiej Brytanii mieli okazję przejechać się trasą obejmującą m.in. średniowieczne wioski, zamki królewskie, region Szekspira.

Rozpiętość wiekowa samochodów biorących udział w tej imprezie jest bardzo duża, wynosi aż 85 lat. Od 3-litrowych modeli z roku 1924 do luksusowych aut z 2009 roku.

W tym tygodniu członkowie klubu dotarli do Edynburga i zaparkowali swoje piękne maszyny na Royal Mile.

Daniel jako pierwszy wypatrzył wspaniałe auta i podzielił się ze mną swoimi wrażeniami. Faktycznie są one nie codzienne i warto im było poświęcić dużo czasu.

Pełna galeria zdjęć jest dostępna na naszej stronie facebook.

To co jeszcze przykuło moją uwagę, oprócz aut to sponsorzy tej niezwykłej imprezy. Jednym ze sponsorów jest Destylarnia Macallan.


Bardzo mnie to zaskoczyło, ponieważ nie słyszałem do tej pory, aby Destylarnie sponsorowały tak ciekawe wydarzenia.

W ramach darmowej wejściówki na tak wspaniała imprezę postanowiłem docenić dobre zamiary Destyarni Macallan. Udałem się do znanego pubu spróbować jej podstawowego produktu czyli 10-letniej wersji OB.

Wybór pubu nie by przypadkowy. Budynek został zaprojektowany przez lokalnego architekta Roberta Paterson. Po wejściu do środka ma się wrażenie że cofnęło się w czasie.

Wspaniale elementy wiktoriańskie i barokowe dodają smaczku temu lokalowi. Na ścianach można podziwiać wykonane przez Johna Eyre obrazy maowane na porcelanie.

Po spróbowaniu podstawowej 10-letniej wersji OB udałem się do The Whisky Shop na degustacje wersji 18-letniej whisky lanej prosto z beczki.

Written by mik_us - Visit Website

Last 5 posts by mik_us

Zostaw komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.


Verified by MonsterInsights